Kontakt

Bartosz Dziamski
T: +48 504 029 704
info@dziamskistudio.pl

O Nas

dziamski-photographic-studio-o-nas-800px

O DZIAMSKI STUDIO:

Jesteśmy studiem fotograficznym i filmowym. Działamy na rynku od 2008 roku. Zasięg działania obejmuje Polskę, Europę, ale nie boimy się światowych wyzwań.

Czym konkretnie?

Fotografujemy
Filmujemy
Retuszujemy zdjęcia i montujemy video
Tworzymy scenariusze i storyboardy
Stylizujemy oraz ogarniamy scenografię
Organizujemy plany zdjęciowe.

ZESPÓŁ:

Bartosz Dziamski, fotograf, operator filmowy, założyciel i właściciel marki Dziamski Studio.

Prowadzi Dziamski Studio od 2008 roku, gdzie realizuje zlecenia komercyjne. Poza pracą komercyjną pracuje nad autorskimi projektami fotograficznymi oraz filmowymi. Ostatni, zatytułowany „Królowe nocy” (dokument fotograficzny opowiadający o życiu polskich Drag Queen), został wystawiony indywidualnie w Warszawie i Poznaniu, a także w GAF Galerie für Fotografie w Hannowerze, podczas wystawy zbiorowej, zatytułowanej „Polen – zwischen Traum und Wirklichkeit”. Autorskie projekty realizuje na pograniczu polsko-niemieckim – brał udział w zbiorowej wystawie polsko-niemieckiej „Przez rzekę” (2006-2007, Zgorzelec, Berlin, Arles). Od 2006 roku pracuje nad projektem „Pogranicze”. Fotografuje życie codzienne i zjawiska społeczno-kulturowe zachodzące w Polsce (kilkuletni projekt PKS – osiem dni z życia powiatu kościańskiego, pozostające w trakcie realizacji: „Królowe nocy” i „Festyn”), ale też zagranicą (Pomarańczowa Rewolucja na Ukrainie, Bułgaria przed wejściem do Unii Europejskiej). W 2004 roku zorganizował wystawę „Galeria bezdomna” w Poznaniu. Współpracował z Agencją TAMTAM z Poznania oraz Agencją Reporter z Warszawy. Jest laureatem konkursów fotografii prasowej, m.in. BZ WBK Press Foto 2005, Wielkopolska Press Photo 2005 i 2012, VI edycji Konkursu Marszałka Województwa Wielkopolskiego 2005. Publikował m.in. w polskim wydaniu Newsweeka, Przekroju, Forbes. Na stałe współpracuje z Dziennikiem Gazetą Prawną.

Agata Żelechowska, dyrektor artystyczny, montażystka.

Zajmuje się opracowaniem idei, wizualną i artystyczną oprawą produkcji filmowych. Rozpoczęła współpracę z Dziamski Studio w 2013 roku.

Paweł Adamkiewicz, fotograf, operator kamery z dziesięcioletnim doświadczeniem. Uczestniczył w produkcjach różnego kalibru, m.in. dla miasta Poznań, miasta Gdynia, klubu sportowego Lech Poznań, dla Skody, Volkswagena, Mercedes-Benz, Imperial Tabacco i dla wielu innych. Za teledyski zrealizowane dla zespołu Acid Drinkers, jako studio TakeOne, które współtworzył, otrzymał dwukrotnie nominację do Fryderyków za teledysk roku. Po drugiej stronie obiektywu gościł Adama Małysza, Marcina Prokopa, Kasię Nosowską, Michała Urbaniaka, Wojciecha Waglewskiego, Smolika, Piotr Metza, Fisza, Melę Koteluk, Pawła Małaszyńskiego, Marylę Rodowicz, Zbigniewa Wodeckiego, Waldemara Malickiego, Kurta Schellera, Bronisława Komorowskiego i wielu innych.

Współpracuje z Dziamski Studio od 2014 roku.

Patryk Dziamski, uczestnik 4 edycji TOP CHEF Polska. Szef kuchni i jeden z wyróżniających się doradców kulinarnych w Polsce. Właściciel marki Dziamski Culinary Studio oraz Dziamski Concept Rest.

Z zamiłowania pasjonat smaków nastawiony na poszukiwanie i odkrywanie nowych trendów kulinarnych. Uczestnik i trener wydarzenia „Gastronomia na Obcasach” odbywającego się podczas targów Polagra Food w 2011r.
 Uczestnik warsztatów kulinarnych w Barcelonie w 2011 i 2012 roku w Hofmann Escuela de hosteleria. 
Uczestnik stażu „KUCHNIA FRANCUSKA PACHNĄCA TRADYCJĄ – STAŻE WE FRANCJI”, Cadillac, 04-17.03.2013. 
Uczestnik eliminacji WACS GLOBAL COMPETITION 2013, Warszawa 13.04.2013.
Manager kuchni Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki „Transatlantyk 2013″.
Od dwóch lat zaangażowany w nauczanie praktycznej nauki zawodu w szkołach o profilu gastronomicznym. Współpracuje z dyrektorami oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych oraz restauratorami. Swoją postawą chce zachęcać innych doświadczonych kucharzy do większej aktywności w rozwój młodzieży i do poprawy przygotowania uczniów do zawodu kucharza.

W Dziamski Studio odpowiedzialny za doradztwo w dziedzinie wizualizacji potraw na potrzeby sesji fotograficznych. Rozpoczął współpracę z Dziamski Studio w 2008 roku.