Kontakt

Bartosz Dziamski
T: +48 504 029 704
info@dziamskistudio.pl

Hubert Walawski | portret

Poznań, Ostrówek, 02/2015. Hubert Walawski, pochodzący z Krakowa tenor, w 2014 ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dr Tomasza Zagórskiego.

W trakcie nauki pierwsze kroki na scenie stawiał kreując następujące role: Bojomir „Zamek na Czorsztynie” K. Kurpińskiego, Don Curzio „Wesele Figara” W. A. Mozarta (Teatr Wielki, Opera Poznańska), Bougrelas „Ubu Rex” K. Pendereckiego (Opera Bałtycka w Gdańsku), Bohater „The Angel of The Odd” B. Coli (Teatr Wielki, Opera Poznańska), oraz jako Poeta w inscenizacji pieśni K. Szymanowskiego.

Swoje umiejętności szkolił będąc uczestnikiem: I Europejskiej Akademii Sztuki Wokalnej w Operze Śląskiej w Bytomiu, Programu Kształcenia Młodych Talentów w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie (sezon 2013/2014), oraz The Académie européenne de musique odbywającej się w ramach Aix En Provance Festival.
W maju 2014 roku, zdobywca Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii najlepszy debiut śpiewaka, za rolę Bougrelasa w operze „Ubu Rex” K. Pendereckiego (produkcja Opery Bałtyckiej w Gdańsku).

Od sezonu 2014/2015 Hubert Walawski jest członkiem Opernstudio Deutsche Oper am Rhei w Düsseldorfie.